Trollerin Gücü

AKP kendini bir taraf yaptı. Karşı diye hedefe koyduğu tüm kitleyi ezan,cami,bayrak,din,İslam düşmanı olarak kendi kitlesine sürekli empoze edecek gündemler yaratıp bu düşmanlığı hep canlı tuttu. Ve kitlesine yaşamak için,var olmak için benim etrafımda kenetlenin dayatması yaptı.

Elindeki medya gücü ile bunu çok iyi başardı.Muhalif diye hedefe koyduğu kitle, ekonomi, tarım, üretim, eğitim, sağlık, tohum, tütün, doğa, pancar vs. konularında yüzde yüz doğruyu söylede artık AKP kitlesin takındığı düşman zırhı ile bu bilgileri doğrudan reddediyor.Bu bilgiler doğru olduğu halde duymak, dinlemek ve kabul etmek istemiyor. Sen düşmansın, düşman olarak doğru bile söylesen ben kabul etmem diyor.

Bu nedenle Sedat Peker’in mesajları AKP tabanında etkili oluyor çünkü kendilerinden biri saydıkları için mesajları onlara ulaşıyor.Aynı şekilde Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan’ın ve AKP’den, MHP’den ayrılan siyasilerin mesajıda bu kalkanı aşarak o kitleye ulaşabiliyor. AKP 19 yılda iki kitle yaratıp, bu kitleyi bir birinden soyutlayıp, düşmanlaştırmak konusunda olağanüstü bir başarı sağladı.Ülkenin yıkılması pahası bu planını çok çok başarılı şekilde uyguluyor. Toplumu öylesine bir birinden uzaklaştırdı ki, ülkenin bölünmesine yol açacak düzeyde.

Bugünün siyasi çıkarı uğruna AKP’nin ülkeye ve insanlara veremeyeceği zarar yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir