Osmanlı Nasıl Yıkıldı?

Geçenlerde bir yerde gördüm 600 yıllık devlet 6 yılda nasıl yıkıldı. 
1700-1922 arası 6 yıl mı ? Bu kadar açık açık tarihi yalanlarla insanları kandırıyorlar.
Osmanlı’nın yıkılışı, Avrupa’da Reform, Renösans, Coğrafi Keşifler, Aydınlanma, Cumhuriyetçilik ve Milliyetçilik akımları, Sanayi İnkılabı olurken bunları dikkate almaması ve Batı bilimsel düşünceyi devlet merkezine yerleştirirken, Osmanlı’nın tam tersini yapmasıdır.
Bu süreç 6 yıl değil tabi ki, bu 6 yıl sözünün Türkiye Cumhuriyeti düşmanlığı yaratmak için kasıtlı söylediğini biliyoruz. Bu bilgi çarpıtmasını yapanlar bugün yine akıl ve bilimi yok etmekle meşgül olduğunu biliyoruz. Ve bu tarz ile ülke günden güne daha çok sömürülüyor.

Bu çağda Osmanlı tarzı bir imparatorluk olacağı hayalini pazarlamak,taş devrinde internetimiz vardı demekle aynı şey. 
1700’den sonra Batı, Halife-Padişah sisteminin varlığını özellikle destekledi ve 1918 şartlarına böyle gelindi. İstediğinin çoğunluğunu elde etti.
Yapamadığı tek şey Anadolu’yu almak. Türkleri tarih sahnesinden silmekti. Beklemedikleri birşey oldu; Anadolu’dan yükselen milletim azim ve kararı. O dönemde yine Batı, Padişah-Halifeliğe sarıldı ama Anadolu halkı Anavatınını teslim etmedi.
1950’den sonra Halife-Padişahlık sistemini parlatıp, halkın önüne getirdiler. Siyasal İslam’ın da bu dönemde ortaya çıkması tesadüf değildi. Bu şekilde elimizde kalan Anadolu’yu da türlü yöntemlerle ekonomik sömürgesi yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir